مطالب آموزشی

معرفی تجهیزات اتاق عمل

تجهیزات پزشکی ارک طب

تخت های اتاق عمل چند موقعیتی برای بیمارستان ها و مراکز جراحی سرپایی

اتاق عمل بیمارستان یا مرکز جراحی سرپایی خود را با جداول جراحی جدید از Infinium Medical به روز کنید. تخت اتاق عمل ATS Lateris ما با در نظر گرفتن کاربر نهایی طراحی شده است و به جراحان کمک می کند در حین انجام جراحی به بیمار دسترسی کامل داشته باشند. ما یک رهبر بین المللی در تولید فناوری های پیشرفته پزشکی هستیم و همه محصولات ما به راحتی قابل استفاده هستند و امکان استفاده بصری را فراهم می کنند. متخصصان پزشکی در سراسر جهان به تجهیزات ما اعتماد دارند و ما مفتخریم که راه حل های بهینه را ارائه می دهیم.

 

 

 

موقعیت یابی آسان الکتروهیدرولیک

تخت‌های اتاق عمل ما دارای حرکت الکتروهیدرولیک بی‌صدا هستند و می‌توانند به راحتی متناسب با نیازهای بیمار قرار گیرند. این میزها مجهز به یک میز چرخشی ۱۸۰ درجه هستند که می توان آن را تا ۲۴ اینچ از زمین پایین آورد و به جراحان امکان دسترسی کامل در حالت نشسته را می دهد. آنها همچنین چند موقعیت هستند و ارائه می دهند:

  • ترندلنبرگ
  • معکوس ترندلنبورگ
  • فلکس/رفلکس
  • پشتیبان گیری

یک کنترل از راه دور دسته دار به همراه تخت اتاق عمل موجود است و میز را می توان با لمس یک دکمه قرار داد. یک قفل ایمنی نیز برای جلوگیری از حرکت تصادفی و یک عملکرد اختیاری بازگشت به سطح نیز موجود است. علاوه بر این، کل میز روی چهار چرخ ضد الکتریسیته ساکن است و می توان آن را به سرعت از یک مکان به مکان دیگر منتقل کرد. هنگام استفاده، یک سیستم قفل چرخ را می توان فعال کرد تا میز جراحی را به طور ایمن در جای خود نگه دارد.

 

تشک مواج

 

قیمت تشک مواج

-MS تشک مواج

تشک مواج  یک سیستم متناوب موثر همراه با حالت استاتیک درمانی است که انواع روش های پرستاری را تسهیل می کند. با تنظیم صفحه مرجع نشانگر وزن واضح، استفاده از این تشک آسان است و برای بیمارانی که در معرض خطر متوسط تا بالای زخم های فشاری هستند توصیه می شود.

 

ویژگی های کلیدی

حالت استاتیک اضافی به انواع مراقبت های پرستاری از بیمار کمک می کند.

هشدار کم فشار بصری و صوتی ایمنی بیمار را افزایش می دهد.

پوشش کششی ۲ جهته با ضد شعله و حریق  تا سطح۷ Crib-

پوشش کششی دو جهته مقاوم در برابر آتش (اختیاری): پوشش کششی دو جهته مقاوم در برابر بخار و مقاوم در برابر آب با بازدارنده شعله تا سطح BS7175،  ۷ Crib-

پوشش ضد میکروبی نقره + نایلون / PU: پوشش مقاوم در برابر آب و نفوذپذیر به بخار با سطح ضد حریق کم و اثر ضد MRSA.

اتصال دهنده سریع با کلاه: یک سطح ثابت یکنواخت برای حمل و نقل بیمار، روش های پرستاری و جابجایی و جابجایی فراهم می کند.

پوشش زیپ همه جانبه: نفوذ مایعات ناخواسته را کاهش می دهد و می تواند به طور کامل برای شستن لباس ها جدا شود.

طراحی مثانه سلول روی سلول: سلول های پایینی به عنوان پشتیبان فشار اصلی در صورت قطع برق برای سیستم بدون پایه فوم اضافی عمل می کنند. (موجود بر روی تشک H8)

شیر CPR: تشک را برای مواقع اضطراری به سرعت تخلیه کنید.

جیب پایه فوم: برای قرار دادن فوم اضافی. (موجود بر روی تشک H5)

ابعاد تشک: ۲۰۰*۸۵/۹۰*۲۰ سانتی متر.

حداکثر وزن کاربر: ۱۸۰ کیلوگرم (۲۸.۳ سنگ).

 

 

مشخصات تشک

روکش گرد زیپ دار ساخته شده از کشش آنتی باکتریال

دارای ۲۰ سلول عرضی مجزا

داخل تشک برای جلوگیری از تعریق بیمار) LAL با خاصیت

دوخت سلولی فرکانس دارای ۱۰ سال گارانتی

دارای بالش قابلیت سلولی

CPR آسان

استفاده از این رابط امکان جابجایی بیمار وجود خواهد داشت

دارای شلنگ آتش نشانی

قابلیت حذف حداکثر ۵ سلول در حین کار

دارای بسته شدن سلول

 

 

 

مشخصات پمپ  مواج

هوای دیجیتال

نمایشگرهای صوتی و تصویری فشار پایین

نمایشگرهای دیداری و صوتی قطعی برق

این کمپرسور از پشت فیلتر برای جلوگیری از ورود هوای آلوده به سلول

ارای جاذب داخلی نویز برای جلوگیری از نویز برای دستگاه های مجاور ویژگی ها قابلیت استاتیک خودکار

Auto Firm دارای ویژگی

دارای ویژگی جایگزین

قابلیت تنظیم چرخه چرخش با توجه به درجه خطر بیمار

پمپ بسیار کم صدا و کاربر پسند با حداقل مصرف انرژی طبق استاندارد پمپ هوشمند بدون نیاز به تنظیم دستی اپراتور تا وزن ۱۲۰ کیلوگرم

سنسور هوشمند عملکرد کمپرسور برای صرفه جویی در مصرف برق

پمپ مقاوم در برابر نفوذ آب

دارای کمپرسور دیافراگمی ساخته شده از بهترین مواد لاستیکی کمپرسور با گیره کمپرسور Comfort دارای پنل کنترل

ضد ضربه (ضد شوک)

 

 

اچاره دستگاه بای بیپ

بای پپ چیست؟

برخی از مشکلات پزشکی می توانند نفس کشیدن را برای شما سخت کنند. در این موارد، ممکن است از فشار مثبت راه هوایی دوسطحی بهره مند شوید. معمولاً به عنوان “بای پپ” یا “BPap” شناخته می شود. این یک نوع ونتیلاتور است – وسیله ای که به تنفس کمک می کند.

 

در طول تنفس طبیعی، ریه‌های شما هنگام تنفس منبسط می‌شوند. این امر به دلیل حرکت دیافراگم، که عضله اصلی تنفس در قفسه سینه است، در جهت رو به پایین ایجاد می‌شود. این باعث می شود فشار داخل لوله ها و کیسه های ریه شما کاهش یابد. این کاهش فشار هوا را به ریه های شما می مکد. آنها با هوای اکسیژن پر می شوند.

 

اگر مشکل تنفسی دارید، دستگاه بای پپ می تواند به فشار دادن هوا به ریه های شما کمک کند. شما از ماسک یا پلاگ های بینی که به ونتیلاتور متصل هستند استفاده می کنید. این دستگاه هوای تحت فشار را به مجاری هوایی شما می رساند. به آن “تهویه با فشار مثبت” می گویند زیرا این دستگاه به باز کردن ریه های شما با این فشار هوا کمک می کند.

 

بای پپ تنها یک نوع ونتیلاتور فشار مثبت است. هنگام استفاده از بای پپ، هنگام دم و بازدم، فشار هوای مثبت دریافت می کنید. اما هنگام تنفس فشار هوای بالاتری دریافت می کنید. این تنظیم با انواع دیگر هواکش ها متفاوت است. به عنوان مثال، فشار مثبت مداوم راه هوایی (CPAP) همان مقدار فشاری را که شما به داخل و خارج تنفس می کنید، وارد می کند. مشکلات پزشکی مختلف ممکن است به بای پپ در مقابل CPAP بهتر پاسخ دهند.

 

چرا ممکن است نیاز به استفاده از بای پپ داشته باشم؟

اگر مشکل پزشکی دارید که تنفس شما را مختل می کند، بای پپ ممکن است به شما کمک کند. برای مثال، اگر یکی از موارد زیر را دارید، ممکن است به بای پپ نیاز داشته باشید:

 

اختلال انسداد مزمن ریه (COPD)

آپنه انسدادی خواب

سندرم هیپوونتیلاسیون چاقی

ذات الریه

شعله ور شدن آسم

تنفس ضعیف بعد از عمل

بیماری عصبی که تنفس را مختل می کند

 

 

اگر تنفس شما بسیار ضعیف باشد، بای پپ ممکن است گزینه خوبی نباشد. همچنین ممکن است برای شما مناسب نباشد اگر هوشیاری شما کاهش یافته یا مشکلات بلع وجود دارد. بای پپ ممکن است در این شرایط به اندازه کافی کمک نکند. در عوض، ممکن است به یک ونتیلاتور با یک لوله مکانیکی که در گلوی شما قرار می گیرد نیاز داشته باشید. یا ممکن است از تراکئوستومی سود ببرید – روشی که یک راه هوایی در نای شما ایجاد می کند.

 

در برخی موارد، افراد می‌توانند با بهبود تنفس خود، چنین پشتیبانی ونتیلاتور را به بای پپ منتقل کنند. افرادی که لوله تنفسی نمی‌خواهند اما می‌خواهند برای تنفس کمک کنند، می‌توانند از بای پپ استفاده کنند.

 

خطرات استفاده از بای پپ چیست؟

بای پپ معمولا بسیار ایمن است. در مقایسه با حمایت ونتیلاتور مانند تراکئوستومی، خطر عوارضی مانند عفونت کمتر است. بیشتر مشکلات بای پپ مربوط به ماسک صورت است. ممکن است خیلی محکم جا بیفتد. برخی از خطرات دیگر عبارتند از:

 

آسیب موضعی پوست ناشی از ماسک

نفخ خفیف معده

دهان خشک

نشت از ماسک، باعث می شود فشار کمتری وارد شود

سوزش چشم

درد سینوسی یا احتقان سینوسی

خطرات شما ممکن است بسته به سن شما، مدت زمانی که به بای پپ نیاز دارید و مشکلات پزشکی شما متفاوت باشد. در مورد هر گونه نگرانی با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید.

 

چگونه برای استفاده از بای پپ آماده شوم؟

شما باید با قطعات دستگاه بای پپ خود آشنا باشید. آنها عبارتند از:

 

ماسک صورت، ماسک بینی یا پلاگ بینی

موتور دستگاه که هوا را به داخل لوله می دمد

لوله ای که موتور دستگاه را به ماسک یا دوشاخه متصل می کند

دستگاه بای پپ شما ممکن است ویژگی های دیگری نیز داشته باشد، مانند یک مرطوب کننده گرم.

 

اگر یک دستگاه بای پپ برای مصارف خانگی می‌خرید، ممکن است بخواهید با یک متخصص فروش تجهیزات پزشکی خانگی صحبت کنید. این شخص می تواند به شما کمک کند تا بهترین نوع دستگاه بای پپ را انتخاب کنید که برای نیازهای شما مناسب است. او همچنین می‌تواند دستورالعمل‌هایی را درباره نحوه و زمان تمیز کردن ماسک‌ها، لوله‌ها و سایر قسمت‌های دستگاه به شما بدهد.

 

ممکن است بخواهید قبل از تصمیم گیری در مورد ماسکی که بیشتر دوست دارید، چندین نوع ماسک را امتحان کنید. اگر احساس می کنید ماسک شما سفت است، ممکن است لازم باشد آن را دوباره نصب کنید.

 

قبل از شروع درمان بای پپ، ممکن است دستگاه شما نیاز به کالیبره داشته باشد. شخصی از تیم پزشکی شما تنظیمات را تنظیم خواهد کرد. آن شخص اغلب یک درمانگر تنفسی است. تنظیمات باید درست باشد تا درمان مناسب را دریافت کنید. همچنین ممکن است دستورالعمل های دیگری در مورد نحوه آماده شدن برای درمان بای پپ خود دریافت کنید.

 

 

 

در طول استفاده از بای پپ چه اتفاقی می افتد؟

ممکن است زمانی که برای یک اورژانس تنفسی در بیمارستان هستید، درمان بای پپ را دریافت کنید. شما همچنین ممکن است آن را در خانه برای یک بیماری مزمن استفاده کنید.

 

دستورالعمل های ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود را در مورد زمان استفاده از بای پپ دنبال کنید. شاید لازم باشد فقط در هنگام خواب از آن استفاده کنید. یا ممکن است لازم باشد همیشه از آن استفاده کنید. اگر طبق دستورالعمل از درمان بای پپ خود استفاده نکنید، مزایای کامل را دریافت نخواهید کرد.

 

هنگامی که برای اولین بار استفاده از بای پپ را شروع می کنید، ممکن است احساس ناراحتی کنید. پوشیدن ماسک و احساس جریان هوا ممکن است عجیب باشد. با گذشت زمان، باید به آن عادت کنید. اگر در حین استفاده از بای پپ احساس می کنید واقعا نمی توانید نفس بکشید، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید. او ممکن است نیاز داشته باشد تنظیمات فشار را روی دستگاه شما تنظیم کند.

 

مهم است که هنگام استفاده از بای پپ چیزی نخورید یا ننوشید. اگر این کار را انجام دهید، ممکن است غذا یا مایعات را وارد ریه های خود کنید.

 

صدای اکثر دستگاه های بای پپ نرم و ریتمیک است. اگر شما را آزار می دهد، سعی کنید از گوش گیر استفاده کنید. اگر صدای دستگاه بسیار بلند است، با تامین کننده پزشکی چک کنید تا مطمئن شوید که درست کار می کند.

 

اگر هنگام استفاده از بای پپ علائم یا مشکلی داشتید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید. او می تواند به شما کمک کند تا دریابید که چگونه با آنها برخورد کنید. در اینجا چند نکته کلی وجود دارد:

 

یک مرطوب کننده ممکن است به کاهش خشکی بینی کمک کند. استفاده از ماسک صورت به جای ماسک بینی نیز ممکن است به کاهش علائم چشمی یا سینوسی کمک کند. اگر سردرد دارید، ممکن است به دلیل احتقان سینوسی باشد. در برخی موارد، پزشک شما ممکن است یک آنتی هیستامین برای این علائم تجویز کند.

اگر ماسک نشتی، تحریک پوست یا خطوط فشار دارید، ممکن است به اندازه یا نوع دیگری از ماسک نیاز داشته باشید. همچنین ممکن است متوجه شوید که تنظیم تسمه های اطراف ماسک به شما کمک می کند.

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است بتواند با کاهش فشار روی دستگاه به شما کمک کند از نفخ معده جلوگیری کنید.

ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما ممکن است دستورالعمل‌های دیگری درباره بهترین روش استفاده از دستگاه به شما بدهد.

 

پس از آن چه اتفاقی می افتد؟

اگر مشکل پزشکی شما بهتر شود، ممکن است بتوانید فشار کمتری را روی دستگاه بای پپ خود اعمال کنید. یا ممکن است بتوانید کمتر از دستگاه استفاده کنید. با تیم مراقبت های بهداشتی خود کار کنید تا به بهترین درمان کمک کنید.

 

مراحل بعدی

قبل از اینکه با آزمایش یا روش موافقت کنید، مطمئن شوید که:

 

نام آزمون یا روش

دلیل انجام آزمایش یا روش

چه نتایجی را باید انتظار داشت و چه معنایی دارند

خطرات و مزایای آزمایش یا روش

عوارض جانبی یا عوارض احتمالی چیست؟

زمان و مکان شما برای انجام آزمایش یا روش

چه کسی این آزمایش یا روش را انجام خواهد داد و صلاحیت آن شخص چیست

اگر آزمایش یا روش را انجام نمی دادید چه اتفاقی می افتاد

هر گونه آزمایش یا روش جایگزین که باید در مورد آن فکر کنید

چه زمانی و چگونه به نتایج خواهید رسید

اگر سؤال یا مشکلی دارید، پس از آزمون یا روش با چه کسی تماس بگیرید

چقدر باید برای آزمایش یا روش بپردازید

 

 

امکانات

تنظیمات راحتی شخصی: صفحه نمایش لمسی رنگی به گونه‌ای طراحی شده است که برای پیمایش ساده باشد و ممکن است به کاهش تماس‌ها و آسان‌تر عیب‌یابی کمک کند. تنظیمات راحتی شامل Ramp Plus، رطوبت و دمای لوله گرم می شود.

Ramp Plus: ویژگی Ramp Plus به بیماران اجازه می دهد فشار شروع راحت را تنظیم کنند. پس از تنظیم، Ramp Plus به طور خودکار برای جلسات درمانی آینده فعال می شود. اگر رویدادی شناسایی شود، فشار به طور خودکار افزایش می یابد.

لوله حرارتی میکرو انعطاف پذیر ۱۲ میلی متری: کوچکترین لوله فیلیپس به گونه ای طراحی شده است که راحت باشد در حالی که فضای کمتری را نسبت به لوله های سنتی اشغال می کند.

بازخورد روزانه: Philips Care Orchestrator بینش عملی برای بیمار ارائه می دهد و به شما کمک می کند تا بیشتر نگرانی های بیمار را پیش بینی و حل کنید. جمع آوری داده از راه دور و ویژگی های تعامل به ردیابی عملکرد کمک می کند.

تعامل بیشتر با بیمار: برنامه تلفن همراه آپنه خواب Philips DreamMapper با اتصال بلوتوث بهبودیافته به بیماران این امکان را می‌دهد تا داده‌های خواب شبانه خود را مشاهده کنند تا به آنها کمک کند انگیزه خود را حفظ کنند و روند درمان خود را پیگیری کنند، از جمله تناسب ماسک و ساعت‌های درمانی. بیمارانی که از این دستگاه  استفاده کردند، ۲۸۳٪ درصد موفقیت بیشتری را در درمان خواب داشتند.

جزئیات رطوبت ساز

سازگاری با آب: مقطر

نوع: تطبیقی، ۵ تنظیمات

ظرفیت رطوبت ساز: ۳۲۵ میلی لیتر

دمای گرم شده: ۵ تنظیم

سازگاری لوله: ۱۲ میلی متر استاندارد / گرم، ۱۵ میلی متر استاندارد / گرم، استاندارد ۲۲ میلی متر

سرویس

گارانتی: ۲ سال

ابعاد

اندازه: ۲۵۶.۸ میلی متر طول x 158.5 میلی متر عرض x 84.8 میلی متر ارتفاع

وزن: ۱۰۴۰ گرم (بدون منبع تغذیه، مخزن آب خالی)؛ ۱۳۳۶ گرم (با منبع تغذیه، مخزن آب خالی)

ویژگی های اضافی

صفحه نمایش: صفحه نمایش لمسی رنگی، دکمه فشار درمانی

برق مورد نیاز: ۱۰۰ – ۲۴۰ VAC، ۵۰/۶۰ هرتز، ۱.۰ – ۲.۰ A

فیلترها: گرده قابل استفاده مجدد، فوق ریز یکبار مصرف

فشار و ویژگی ها

ویژگی های پیشرفته: CPAP Check، Auto Trial، EZ Start

فشار شروع Ramp Plus: خاموش، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰ سانتی متر H?O

کاهش فشار FLEX: خاموش، ۱،۲،۳

شکل موج جریان: استاندارد

حالت ها: CPAP، CPAP خودکار

محدوده فشار: ۴ تا ۲۰ سانتی متر H?O

قابلیت اتصال: مودم همراه و بلوتوث یکپارچه

زمان رمپ پلاس: ۱۵ دقیقه، ۳۰ دقیقه، ۴۵ دقیقه

جبران ارتفاع: خودکار

تشخیص رویداد پیشرفته: استاندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *