ردیف نوع و مشخصات دستگاه قیمت اجاره ماهیانه
۱- اکسیژن ساز خانگی ۵ لیتری سوشیا ۴/۴۰۰/۰۰
۲- اکسیژن ساز خانگی ۵ لیتری لانگفیان ۷/۱۰۰/۰۰۰
۳- اکسیژن ساز خانگی ۵ لیتری نایدک ۸/۵۰۰/۰۰۰

اجاره دستگاه اکسیژن ساز

اجاره دستگاه اکسیژن ساز (Oxygen Concentrator) برای کسانی که به طور مداوم از این دستگاه استفاده نمی‌کنند، راه حلی طلایی محسوب می‌شود؛ زیرا که افراد برای اجاره این دستگاه به نسبت خرید آن هزینه بسیار کمتری می‌پردازند.

اگر در منزل سالمند یا بیماری را دارید که به طور موقت نیاز به دستگاه اکسیژن ساز دارد، بدون شک اجاره اکسیژن ساز به نسبت خرید آن برای شما صرفه اقتصادی بیشتری دارد. شما می‌توانید با قیمتی مناسب، انواع دستگاه‌های اکسیژن ساز را از بهترین برندها از مجموعه ارک طب اجاره کنید.

مجموعه ارک طب سعی دارد بروزترین تجهیزات پزشکی از جمله سیستم اکسیژن ساز، دستگاه بای پپ، سی پپ و… را با دریافت کمترین سود در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

دستگاه اکسیژن ساز چیست؟

با دقت در نام دستگاه اکسیژن ساز (Oxygen Concentrator) می‌توان به بخشی از کاربرد این محصول پی برد. اگر بخواهیم به طور ساده کاربرد این محصول را بیان کنیم، باید گفت اکسیژن ساز یا دستگاه غلیظ کننده اکسیژن، اکسیژن مورد نیاز بیماران را تامین می‌کند.

افرادی که با مشکلاتی مانند بیماری‌های قلبی، بیماری‌های تنفسی و ریوی، مشکلات کم خونی‌ شدید، استفاده کنندگان از داروهای بیهوشی سروکار دارند، معمولا به توصیه پزشک معالج از این دستگاه استفاده می‌کنند. البته ممکن است افراد با بیماری‌های دیگر نیز، به تشخیص پزشک معالج نیاز به استفاده از این دستگاه داشته باشند.

در سال‌های اخیر یکی از رایج ترین دلایل اجاره دستگاه اکسیژن ساز، بیماری کرونا بوده است.

انواع اکسیژن ساز یا دستگاه غلیظ کننده اکسیژن

دستگاه‌های اکسیژن ساز به صورت کلی دارای چندین نوع می‌باشند که در ادامه به بررسی کامل آن‌ها می‌پردازیم:

 1. دستگاه اکسیژن ساز ثابت

دستگاه‌های اکسیژن ساز ثابت مناسب کسانی است که به طور دائم به این محصولات نیاز دارند. این سیستم ظرفیت تولید اکسیژن بالایی دارد و به همین دلیل پزشکان به افرادی که در تنفس، مشکل جدی دارند، توصیه به استفاده از این دستگاه می‌کنند.

اکسیژن ساز ثابت برای فعالیت خود نیاز به اتصال به برق دارد و معمولا این سیستم‌ها به صورت شارژی طراحی نمی‌شوند.

 1. دستگاه اکسیژن ساز متحرک (قابل حمل)

اکسیژن ساز متحرک یکی از پرطرفدارترین نوع اکسیژن سازها است. علت این محبوبیت، جابه جایی راحت سیستم می‌باشد. اگر به دنبال دستگاه اکسیژن سازی هستید که وزن کمی داشته باشد، این دستگاه به شما پیشنهاد می‌شود. جالب است بدانید دستگاه اکسیژن ساز متحرک هیچ گونه سیمی ندارد که در حرکت و جابه جایی آن محدودیت ایجاد کند.

طراحی این سیستم معمولا به صورت شارژی و یا باتری است. غلیظ کننده اکسیژن متحرک را می‌توان حتی در خارج از منزل نیز به راحتی استفاده کرد.

 1. دستگاه اکسیژن ساز خانگی

دستگاه‌های اکسیژن ساز خانگی توانایی تولید اکسیژن بین ۳ الی ۱۰ لیتر در دقیقه را دارند. این سیستم‌ها با برق شهری فعالیت می‌کنند بنابراین قابلیت جابه‌جایی ندارند. این دستگاه‌ها را باید در مکان‌هایی قرار دهید که گردش هوا به میزان کافی وجود داشته باشد.

اجزای تشکیل دهنده سیستم اکسیژن ساز

دستگاه‌های اکسیژن ساز از سه بخش اصلی فیلترهای ورودی و خروجی، نازل اکسیژن و سیلندرهای زئولوئیت تشکیل شدند.

 • فیلترهای ورودی و خروجی همانطور که می‌توان از نامشان حدس زد، مانع ورود گردو غبار و ذرات ریز به دستگاه می‌شوند. تمیزی این دستگاه از اهمیت بالایی برخودار است و در صورتی که طول عمر آن به پایان برسد باید سریعا تعویض شود.
 • نازل اکسیژن همان قسمت رساننده اکسیژن است که به بینی و دهان متصل می‌شود.
 • سیلندرهای زئولوئیت نیز تولید کننده اکسیژن خالص می‌باشند. برای تولید اکسیژن خالص نیتروژن و آرگون را جذب می‌نمایند و در نهایت با رخداد فعالیت‌هایی شیمیایی اکسیژن خالص تولید می‌شود.

اجاره دستگاه اکسیژن ساز با ظرفیت‌های مختلف

توجه داشته باشید که دستگاه‌های اکسیژن ساز دارای ظرفیت‌های مختلفی هستند و امروزه این دستگاه‌ها با ظرفیت‌هایی مانند ۳، ۵، ۶، ۸ یا ۱۰ لیتر در دقیقه در بازار وجود دارند. برای تشخیص درست ظرفیت مناسب بیمار، حتما با پزشک معالج مشورت کنید.

 • اجاره دستگاه اکسیژن ساز ۵ لیتری: یکی از رایج‌ترین نوع دستگاه‌های اکسیژن ساز، ۵ لیتری می‌باشد. این دستگاه‌ها قادر هستند در هر دقیقه ۵ لیتر اکسیژن وارد مجرای تنفسی بیمار کنند. پزشکان معمولا برای افرادی که دچار مشکلات حاد تنفسی نیستند، استفاده از این دستگاه را توصیه می‌کنند.
 • اجاره دستگاه اکسیژن ساز ۶ لیتری: دستگاه ۶ لیتری در هر دقیقه ۶ لیتر اکسیژن را وارد مجرای تنفسی می‌کند. این دستگاه به رفع بسیاری از بیماری‌ها از جمله سرطان کمک شایانی می‌کند.
 • اجاره دستگاه اکسیژن ساز ۱۰ لیتری: دستگاه اکسیژن ساز ۱۰ لیتری در هر یک دقیقه ۱۰ لیتر اکسیژن را از طریق لوله و ماسک مخصوص وارد ریه افراد می‌کند. این دستگاه در کمترین زمان سطح اکسیژن افراد را به سرعت بالا می‌برد. پزشکان استفاده از این دستگاه را به افرادی که دارای بیماری‌های مزمن تنفسی یا قلبی و عروقی هستند، الزامی می‌کند.

مزایای اجاره دستگاه اکسیژن ساز

 اجاره دستگاه اکسیژن ساز ، برای تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران ضروری می‌باشد. اکسیژن مورد نیاز توسط لوله و ماسک‌های مخصوص وارد سیستم تنفسی بیمار می‌شود. این دستگاه برای بیمارانی که خوابی راحت ندارند و مدام با مشکلات تنفسی روبه‌رو هستند مانند یک معجزه می‌ماند. به صورت کلی مزایای این دستگاه شامل موارد زیر است:

 1. داشتن قیمت به صرفه نسبت به خرید آن
 2. کاملا بهداشتی و استریل شده
 3. کمک به روند درمان بیماری‌های قلبی، عروقی و تنفسی
 4. دستگاه اکسیژن ساز به ترمیم ریه کمک ویژه‌ای می‌کند.
 5. خون رسانی به بافت‌ها و سلول‌های بدن
 6. داشتن خواب راحت و بدون مشکل
 7. جلوگیری از پیری زودرس
 8. جابه جایی راحت و آسان
 9. وزن مناسب
 10. کمک به سلامت پوست و جلوگیری از چین و چروک
 11. بهبود حافظه افراد
 12. نمایش درصد خلوص اکسیژن به صورت لحظه‌ای

اجاره دستگاه اکسیژن ساز تهران و سایر شهر‌ها به راحتی با مجموعه ارک طب امکان پذیر است.

نکات مهم در خصوص کرایه دستگاه اکسیژن ساز

بسیاری از افراد هنگامی که با مزایای اجاره دستگاه اکسیژن ساز آشنا می‌شوند، ترجیح می‌دهند به جای خرید این دستگاه، اقدام به اجاره آن کنند اما با این وجود در زمان اجاره این دستگاه باید به نکاتی توجه کرد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

 1. قیمت: بدون شک یکی از مهم‌ترین فاکتورها که در زمان کرایه دستگاه باید به آن توجه کرد، قیمت است. قیمت اجاره با تناسب با نوع دستگاه و مدت زمان اجاره تعیین می‌شود. به منظور اطمینان از قیمت مناسب، توصیه می‌شود کرایه چنین دستگاه‌هایی را از مراکز معتبری همچون ارک طب انجام دهید.
 2. طریقه ارسال دستگاه: طریقه ارسال و جابه‌جایی دستگاه یکی دیگر از موضوعاتی است که افراد باید به آن دقت داشته باشند. نحوه ارسال از این جهت حائز اهمیت است که در صورت ارسال غیر استاندارد ممکن است دستگاه به طور جدی آسیب ببیند و از کار بیفتد.
 3. مدت زمان اجاره: دستگاه‌ها را می‌توان به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه اجاره کرد.
 4. سروصدای دستگاه: سروصدای دستگاه یکی از مواردی است که افراد معمولا در هنگام اجاره یا خرید به آن توجهی کمی دارند اما در نظر داشته باشید، در صورتی که دستگاه سروصدای بیش از اندازه داشته باشد، بیمار با مشکلات زیادی روبه رو می‌شود و خواب راحتی ندارد. به صورت کلی توصیه می‌شود تجهیزات اکسیژن سازی را تهیه کنید که حداکثر دارای ۴۰ دسی بل صدا باشند.
 5. میزان مصرف انرژی: هر چقدر که میزان مصرف انرژی دستگاه در سطح بهتری باشد، از نظر اقتصادی به صرفه تر است و هزینه برق کاهش می‌یابد. بهتر است دستگاه‌هایی تهیه کنید که مصرف انرژی آن‌ها در سطح A باشد.
 6. سیستم هشدار: توصیه می‌شود دستگاه‌هایی اجاره کنید که در صورت کم شدن خلوص اکسیژن دارای سیستم هشدار باشند.
 7. محل قرار دادن دستگاه اکسیژن ساز اجاره‌ای

  توجه داشته باشید مکانی که دستگاه اکسیژن ساز اجاره‌ای را در آن قرار می‌دهید باید دارای استانداردهای لازمه باشد. به طور مثال در این مکان هوا باید به میزان کافی جریان داشته باشد، بنابراین از قرار دادن این دستگاه در محیط‌هایی که به اصطلاح به آن‌ها محیط‌های خفه می‌گویند، اجتناب کنید.

یکی دیگر از نکاتی که در مکان دستگاه باید به آن توجه ویژه کرد این است که به هیچ عنوان دستگاه در نزدیکی شوفاژ، بخاری یا شومینه قرار نگیرد.

دقت داشته باشید که دستگاه از دیوار نیز فاصله مناسب را داشته باشد و به دیوار چسبیده نباشد. از قرار دادن دستگاه بر روی موکت یا فرش نیز خودداری کنید. بهتر است دستگاه اکسیژن ساز اجاره ای را بر روی سرامیک قرار دهید.

تمیز کردن دوره‌ای دستگاه و محیط اطراف آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

اجاره دستگاه اکسیژن ساز تهران

با توجه به اینکه هزینه درمان در بسیاری از بیماری‌ها بالا و به دور از توان برخی افراد است، می‌توان با انجام برخی دستورالعمل‌ها هزینه‌ها را تا حد ممکن کاهش داد. یکی از این دستورالعمل‌ها اجاره دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی به جای خرید آن‌ها است.

شما می‌توانید انواع دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی مانند بای پپ، اکسیژن ساز، سی پپ و… را از مجموعه ارک طب، با بهترین قیمت و بهترین کیفیت اجاره کنید.

در صورت نیاز به هر گونه دریافت اطلاعات بیشتر یا وجود مشکل در حین فرایند اجاره، شما عزیزان می‌توانید با تیم پشتیبانی مجموعه تماس بگیرید. تیم پشتیبانی شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهد کرد.

قیمت کرایه دستگاه اکسیژن ساز

بیشتر افراد هنگامی که به دنبال اجاره دستگاه اکسیژن ساز هستند با سوال قیمت و هزینه دستگاه اکسیژن ساز چقدر است؟ روبه رو می‌شوند.

نمی‌توان به این سوال پاسخ دقیق داد زیرا که پاسخ این سوال تابع عوامل زیادی مانند میزان ظرفیت مورد نیاز، نوع دستگاه، زمان اجاره، برند دستگاه سطح اکسیژن خون بیمار و… است. در واقع قیمت نهایی که برای اجاره این دستگاه در نظر گرفته می‌شود به تمامی عوامل ذکر شده بستگی دارد.

برای اطلاع دقیق قیمت دستگاه مورد نیاز شما، توصیه می‌شود از مشاوره و پشتیبانی رایگان مجموعه کمک بگیرید. مشاوران و کارشناسان مجموعه بدون شک به بهترین نحو شما را راهنمایی خواهند کرد.

خرید و اجاره دستگاههای باکیفیت را با خیالی آسوده به مجموعه معتبر ارک طب بسپارید.