اجاره دستگاه بای پپ

اجاره دستگاه بای پپ، گزینه طلایی برای بیمارانی محسوب می‌شود که با مشکلات تنفسی روبه‌رو هستند. این افراد می‌توانند با هزینه بسیار کمتر به دستگاه‌های مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند. همانطور که می‌دانید بسیاری از بیماران ممکن است برای مدت زمان کوتاهی نیاز به دستگاه‌های تنفسی پیدا کنند که در چنین شرایطی خرید این تجهیزات صرفه اقتصادی ندارد و منطقی‌ترین راه اجاره بای پپ در منزل است.

مجموعه ارک طب سعی دارد بروزترین تجهیزات پزشکی از جمله سیستم اکسیژن ساز، دستگاه بای پپ، سی پپ و… را با دریافت کمترین سود در اختیار شما عزیزان قرار دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اجاره بای پپ در تهران و سایر استان‌ها می‌توانید با کارشناسان حرفه‌ای مجموعه ما تماس بگیرید.

اجاره و فروش بای پپ چه مزیتی برای بیماران دارد؟

بسیاری از افراد به دلیل بیماری‌های مختلف مانند آپنه تنفسی، کرونا و سرطان، تنفس راحتی ندارند و مدام با احساساتی مانند تنگی نفس، سرفه، خفگی و… از خواب بیدار می‌شوند. پزشکان معالج برای چنین دسته از افراد، استفاده از دستگاه‌های تنفسی مانند بای پپ و سی پپ را پیشنهاد می‌کند.

با وجود چنین دستگاه‌هایی افراد روند تنفس معمولی را طی خواهند کرد و خوابی راحت خواهند داشت. اگر بخواهیم به طور دقیق تر فعالیت دستگاه بای پپ را بررسی کنیم باید بگوییم که این دستگاه سبب تقویت دم و عضلات ریه می‌شود. بای پپ (BIPAP) فشار هوای درون ریه را افزایش می‌دهد و در نهایت کمک می‌کند فرد تنفسی طبیعی داشته باشد.

استفاده از دستگاه ممکن است در ابتدا برای بیماران کمی دشوار باشد اما بعد از مدت زمان کوتاهی، بیماران به دستگاه عادت می‌کنند.

اجاره دستگاه بای پپ به چه کسانی توصیه می‌شود؟

تشخیص استفاده از دستگاه‌هایی همانند بای پپ تنها به عهده پزشک معالج است اما به صورت کلی استفاده از دستگاه بای پپ به گروه‌های زیر توصیه می‌شود:

 1. افراد مبتلا به آپنه خواب
 2. افراد مبتلا به خروپف‌های شدید
 3. اختلالات ریوی
 4. کاهش حملات آسمی
 5. تنفس ضعیف به دلیل انجام عمل جراحی
 6. سندرم افتادگی چاقی
 7. اختلالات عصبی- عضلانی
 8. بیماری‌های قلبی و عروقی

دستگاه‌های بای پپ هم در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها و هم در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

عملکرد دستگاه بای پپ (bipap) چگونه است؟

بیشتر افراد دستگاه‌های تنفسی را به واسطه ماسک اکسیژنی که بر روی صورت قرار می‌گیرد، می‌شناسند. بای پپ نیز مانند سایر دستگاه‌های تنفسی دارای ماسک و لوله انتقال دهنده اکسیژن می‌باشد. این دستگاه با کمک فشار، اکسیژن مورد نیاز بیمار را از طریق لوله و ماسک وارد مجراهای تنفسی (بینی و دهان) می‌کند.

به صورت کلی دستگاه‌های بای پپ به صورت دو مورد زیر می‌باشد:

 1. اجاره پای پپ ثابت

همانطور که از نام این دستگاه‌ها پیدا است، بای پپ ثابت اکسیژن را با یک فشار ثابتی که از قبل توسط پزشک معالج انتخاب شده وارد ریه بیمار می‌کند.

 1. اجاره بای پپ خودکار

این دستگاه کاملا عملکردی باالعکس بای پپ ثابت دارد. بای پپ خودکار با توجه به وضعیت تنفسی بیمار فشار را تنظیم می‌کند و اکسیژن را راهی مجاری تنفسی بیمار می‌کند. در واقع می‌توان گفت عملکرد این دستگاه دقیق تر از نوع اول است و از آنجا که با بدن بیمار هماهنگ‌تر است، بیمار با آن احساس راحتی بیشتر و تنفس بهتری دارد.

مدهای مختلف سیستم بای پپ چگونه است؟

بای پپ‌ها دارای مدهای مختلف هستند که در ادامه شما را با انواع مدهای آن‌ها آشنا خواهیم کرد:

 • حالت S یا خودبه خودی (Spontaneous): با توجه به نام این مد می‌توان دریافت که تنفس در این نوع مد خود به خودی و توسط بیمار کنترل می‌شود. شاید برای شما نیز سوال ایجاد شود که با وجودی که بیمار تنفسش را خودش کنترل می‌کند، کار دستگاه بای پپ چیست؟ دستگاه بای پپ در مد خود به خودی، در فشار تنفس به بیمار کمک می‌کند و در تعداد تنفس هیچ نقشی نخواهد داشت.
 • حالت زمان بندی شده (T): در این حالت بای پپ هوا را در طی سیکل‌های زمانی منظمی که از قبل تعیین شده با فشار وارد ریه می‌کند.
 • حالت زمان بندی شده خود به خودی (T/S): این حالت به نسبت دو مورد قبلی عملکرد کامل تری دارد. زمانی که تنفس خود به خودی بیمار آغاز می‌شود، دستگاه بای پپ نیز همزمان فعال می‌شود. در این مد بای پپ بر روی چرخه تنفس منظم نظارت دارد و در صورتی که بیمار در طول زمان مشخص و تعیین شده، شروع به تنفس نکند، بای پپ به طور خودکار هوا را با فشار وارد ریه خواهد کرد.

نکات مهم هنگام اجاره دستگاه بای پپ

 1. قبل از اجاره و خرید بای پپ حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید. ممکن است پزشک معالج استفاده از نوع دیگری از دستگاه‌های تنفسی را پیشنهاد دهد.
 2. دقت داشته باشید که برای تمیز کردن دستگاه‌های بای پپ نیازی نیست آنان را با آب شستشو دهید. برای تمیز کردن این دستگاه‌ها تنها نیاز به یک دستمال خشک تمیز است.
 3. از باز کردن بدنه دستگاه‌های بای پپ اجاره‌ای جلوگیری کنید و در صورت وجود هر گونه مشکلی با تیم پشتیبانی مجموعه تماس بگیرید.
 4. فیلتر دستگاه یکی از فاکتورهای مهم است که در اجاره بای پپ ۱۴۰۲ باید به آن دقت ویژه شود. فیلترها به مرور زمان آلودگی و ذرات موجود در هوا را جذب خود می‌کنند و بعد از مدت زمان معینی نیاز به تمیز کردن و یا تعویض دارند. فیلترهای هوا به صورت معمول باید هفته‌ای حداقل یک بار با آب گرم و مواد شوینده مناسب به طور کامل شسته شوند.

آیا بای پپ دارای عوارض جانبی است؟

تمامی دستگاه‌های درمانی در کنار مزایای بیشمار خود ممکن است دارای معایبی نیز باشند. بای پپ نیز از این قائده مستثنی نیست و در برخی از افراد نشانه‌هایی از عوارض جانبی ناشی از استفاده آن گزارش شده است. این عوارض شامل موارد زیر می‌باشند:

 • خشک شدن دهان و بینی
 • سوزش دهان و بینی
 • خون ریزی خفیف بینی
 • درد سینوسی
 • سوزش چشمان
 • نفخ خفیف معده

اجاره دستگاه بای پپ بهتر است یا سی پپ؟

نوع دیگری از دستگاه‌های کمک کننده تنفسی سی پپ می‌باشد. بسیاری دو دستگاه کمک کننده تنفسی بای پپ و سی پپ را یکی می‌دانند اما باید بدانید سی پپ و بای پپ دو دستگاه کاملا متفاوت هستند. اگر برای شما نیز سوال پیش آمده که این دو دستگاه چه تفاوتی باهم دارند؟ یا اجاره بای پپ بهتر است یا سی پپ؟ تا پایان این مطلب با مجموعه ارک طب همراه باشید.

 

از اصلی‌ترین تفاوت‌های بای پپ و سی پپ می‌توان به این مورد اشاره کرد که سی پپ به منظور کمک به چرخه تنفس از یک فشار استفاده می‌کند و بای پپ از دو فشار کمک می‌گیرد. به زبان ساده باید بگوییم سی پپ به دم کمک می‌کند و بای پپ هم به دم و هم به بازدم کمک می‌کند. بیمارانی که با مشکلات حاد تنفسی روبه رو هستند با دستگاه بای پپ بازدم بهتری خواهند داشت.

اهمیت اجاره بای پپ در منزل

عده‌ای ممکن است برایشان سوال ایجاد شود که چرا باید دستگاه بای پپ را اجاره کنیم؟ یا اجاره بای پپ در تهران بهتر است یا خرید آن؟ در پاسخ به چنین سوالاتی باید گفت، خرید یا اجاره این دستگاه‌ها تنها به نوع و زمان نیاز شما به آن‌ها بستگی دارد. برای اجاره یا خرید ابتدا نیاز خود را بررسی کنید و بعد با توجه به آن تصمیم بگیرید.

اگر به تشخیص پزشک بیمار شما تنها در مدت زمان کوتاهی نیاز به بای پپ دارد و بعد از تکمیل روند درمان، این دستگاه بلا استفاده می‌ماند، طبیعی است که اجاره راه حل بهتری نسبت به خرید دستگاه است. اما اگر برای مدت طولانی نیاز به دستگاه دارید و بیمار بدون کمک دستگاه تنفس راحتی ندارد، خرید بای پپ گزینه مناسبتری برای شما عزیزان است.

اجاره بای پپ در منزل به افرادی که بودجه کمتری نیز در اختیار دارند، توصیه می‌شود زیرا که خرید تجهیزات درمانی به نسبت هزینه زیادی لازم دارند.

شما می‌توانید انواع دستگاه‌های کمک کننده تنفسی را از بهترین برندها از مجموعه ارک طب اجاره یا خرید کنید. برای اطلاع دقیق‌تر از نحوه اجاره پیشنهاد می‌شود با تیم پشتیبانی مجموعه تماس بگیرید.

هزینه اجاره بای پپ در منزل

یکی از فاکتورهای مهم که افراد باید در زمان اجاره دستگاه‌های درمانی مختلف به آن توجه کنند، هزینه اجاره می‌باشد. برای هزینه اجاره دستگاه‌هایی مانند بای پپ نمی‌توان قیمت واحدی را بیان کرد زیرا که هزینه این دستگاه تابع موارد مختلفی است. 

مواردی مانند مدت زمان اجاره، نوع مد، مدل دستگاه، برند و… تعیین کننده هزینه اجاره بای پپ در منزل است.

پاسخ به برخی از سوالات متدوال
 1. در مجموعه ارک طب چه نوع بای پپ‌هایی اجاره می‌شود؟ شما می‌توانید از مجموعه معتبر ما بهترین تکنولوژی‌های درمانی از برندهای محبوب مانند Lumis، اشتاین، BMC، میکومی و… را اجاره کنید.
 2. هزینه اجاره دستگاه‌ها کمک کننده تنفسی چگونه برآورد می‌شود؟ هزینه‌ها با توجه به مدت زمان اجاره، نوع دستگاه و مد درخواستی برآورد خواهد شد. در نظر داشته باشید که مجموعه ارک طب، همیشه به دنبال رضایت مشتریان خود است بنابراین نیازی نیست از بابت هزینه دل نگران باشید. با مجموعه ارک طب بهترین دستگاه‌ها را با کمترین قیمت اجاره خواهید کرد.
 3. آیا امکان خرید دستگاه بای پپ نیز وجود دارد؟ بله، مجموعه ارک طب علاوه بر اجاره، فروش انواع دستگاه‌ها مانند بای پپ، سی پپ، اکسیژن ساز و… را انجام می‌دهد. تنوع محصولات این مجموعه بسیار بالا است و هر آنچه را که برای درمان نیاز داشته باشید، به راحتی می‌توانید از ارک طب تهیه کنید.
 4. دستگاه طی چه مدت زمانی به دست ما خواهد رسید؟ پس از ثبت سفارشات دستگاه‌های درمانی در سریع ترین فرصت ممکن به دست شما عزیزان خواهد رسید. این مدت زمان با توجه به مسافت و موقعیت جغرافیایی متفاوت می‌باشد.
 5. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر، تیم پشتیبانی آماده پاسخگویی به شما عزیزان است.