ردیف نوع و مشخصات دستگاه قیمت اجاره ماهیانه
۱- اکسیژن ساز خانگی ۵ لیتری سوشیا ۴/۴۰۰/۰۰
۲- اکسیژن ساز خانگی ۵ لیتری لانگفیان ۷/۱۰۰/۰۰۰
۳- اکسیژن ساز خانگی ۵ لیتری نایدک ۸/۵۰۰/۰۰۰

یکی از سخت‌ترین بیماری‌هایی که می‌تواند گریبان گیر افراد شود، مشکلات تنفسی است. با روی کار آمدن انواع تجهیزات کمک کننده تنفسی می‌توان سختی‌های این بیماری‌ها را به نسبت کمی کاهش داد. دستگاه کمک کننده تنفسی ونتیلاتور یکی از شایع‌ترین دستگاهی است که برای رفع این مشکل استفاده می‌شود.

فروش و اجاره دستگاه ونتیلاتور در تهران و سایر شهرستان‌ها توسط مجموعه معتبر ارک طب با بهترین قیمت و خدمات انجام می‌شود. 

 

 

بیماران در چه زمان‌هایی به ونتیلاتور نیاز دارند؟

دستگاه ونتیلاتور یا تنفس مصنوعی، مختص به افرادی است که به طور دائم یا موقت با مشکلات تنفسی روبه‌رو هستند. همانطور که می‌دانید کمبود اکسیژن در خون سبب بروز مشکلات جدی و خطرناکی می‌شود و در پی آن کربن دی اکسید افزایش می‌یابد، با وجود دستگاه ونتیلاتور می‌توان این مشکل را تا حدودی کنترل کرد و بهبود بخشید.

به زبان ساده ونتیلاتور (Ventilator) تهویه هوا را به صورت مصنوعی انجام می‌دهد و اکسیژن را با کمک لوله‌ای به داخل اندام‌های تنفسی هدایت می‌کند.

لازم به ذکر است که کاربردهای ونتیلاتور تنها محدود به مشکلات تنفسی نیست؛ از این دستگاه حتی در هنگام انجام عمل‌های جراحی مختلف برای بالا نگه داشتن سطح اکسیژن خون استفاده می‌شود. جالب است بدانید برخی از بیمارانی که به دلیل مشکلات تنفسی از داشتن خواب راحت محروم شدند، با کمک این دستگاه‌ها می‌توانند خوابی راحت داشته باشند.

نحوه عملکرد ونتیلاتور

ممکن است برای شما نیز سوال پیش آماده باشد که نحوه عملکرد ونتیلاتورهای اجاره‌ای به چه صورت است؟ دستگاه‌های ونتیلاتور دارای لوله‌ای می‌باشند که یک سر این لوله به بینی و سر دیگر آن به دهان متصل می‌شود. فشاری که این سیستم وارد سیستم تنفسی شما می‌کند، تحت عنوان فشار مثبت تلقی می‌شود.

دقت داشته باشید که استفاده از این دستگاه بدون تجویز پزشک صحیح نیست و ممکن است برای بیمار عواقب جبران ناپذیری را همراه داشته باشد.

مزایای استفاده از ونتیلاتور اجاره‌ای

همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم ونتیلاتورها به صورت مصنوعی اکسیژن را وارد سیستم تنفسی بیماران می‌کنند که این عمل همراه با مزایای بسیار زیادی است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

 1. تنفس غیرتهاجمی با دستگاه ونتیلاتور سبب می‌شود بیمار به راحتی بتواند سرفه کند.
 2. در صورتی که روش کمک کننده تنفسی، غیرتهاجمی باشد، صحبت و بلع برای بیمار دشوار نمی‌شود.
 3. با وجود دستگاه ونتیلاتور درد بیماران به طور ویژه‌ای کاهش پیدا می‌کند.
 4. بیماران به کمک این دستگاه خوابی راحت را تجربه خواهند کرد و مدام با مشکلاتی مانند تنگی نفس از خواب بیدار نمی‌شوند.
 5. خطر سکته مغزی و قلبی را ونتیلاتور اجاره‌ای به طور ویژه‌ای کاهش می‌دهد.
 6. استفاده از ونتیلاتورها حتی در شفافیت پوست نیز اثر گذار است و به مرور سبب سلامت پوست شما می‌شود.

ونتیلاتور خانگی

بیمارانی که از بیمارستان ترخیص می‌شوند و به دستور پزشک همچنان نیاز به دستگاه‌های کمک کننده تنفسی دارند، باید دستگاه‌هایی همچون ونتیلاتور را بخرند و یا اجاره کنند. ونتیلاتورهای خانگی حتی برای بیمارانی که از اقامت طولانی مدت در بیمارستان‌ها نیز رنج می‌برند، گزینه مناسبی است.

 

دستگاه‌های ونتیلاتور خانگی در واقع همان نوع پرتابلی دستگاه‌هایی است که در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها وجود دارد و در عملکرد آن‌ها تفاوتی نیست.

برخی از افراد در هنگام اجاره ونتیلاتور دغدغه بهداشت این دستگاه را دارند و از این جهت از اجاره آن اجتناب می‌کنند. اگر شما نیز با این دغدغه مواجه هستید، باید بگوییم در دستگاه‌های پزشکی اجاره‌ای، امکان تعویض لوله و ماسک به راحتی وجود دارد. بیماران برای اطمینان بیشتر از رعایت بهداشت می‌توانند از لوله و ماسک مخصوص به خود استفاده کنند.

کارشناسان مجموعه ارک طب، نحوه کار کردن با ونتیلاتورهای خانگی را به طور کامل به شما عزیزان آموزش خواهند داد تا در هنگام استفاده از این دستگاه‌ها دچار مشکل نشوید. استفاده درست و مطابق با دستور پزشک تاثیر چشمگیری در روند بهبود و درمان بیمار می‌گذارد.

انواع دستگاه ونتیلاتور (تنفس مصنوعی)

با توجه به نیاز بیماران دستگاه‌های ونتیلاتور مختلفی وارد بازار شدند. پزشکان مناسب‌ترین نوع ونتیلاتور را متناسب با مشکل بیمار، تجویز می‌کند.

به صورت کلی ونتیلاتورها از نظر نوع فشار به دو دسته زیر تقسیم بندی می‌کنیم:

 1. اجاره ونتیلاتور فشار مثبت

ونتیلاتورهایی که عملکردشان با فشار مثبت است، این گونه عمل می‌کنند که دائم هوای ملایمی را وارد سیستم تنفسی بیمار می‌کنند تا راه تنفسی بیمار بسته نشود.

 1. اجاره ونتیلاتور فشار منفی

عملکرد ونتیلاتورهای غیرتهاجمی این گونه است که با انبساط شش‌ها عمل دم را انجام می‌دهند. با از بین رفتن فشار منفی ایجاد شده بازدم به صورت غیر فعال انجام می‌شود. دستگاه‌های ونتیلاتور فشار منفی خود دارای انواع مختلفی هستند که عبارتند از: نوع محفظه‌ای، نوع سینه‌ای، گهواره‌ای و کمربند شکمی

بیماران در هنگام استفاده از این دستگاه قادر به خوردن و صحبت کردن نیز می‌باشند و مشکلی برای آن‌ها ایجاد نمی‌شود.

اجاره ونتیلاتور خانگی به صرفه‌تر است یا خرید آن؟

ممکن است شما نیز با این چالش خرید یا اجاره ونتیلاتور خانگی روبه‌رو شده باشید و این سوال برایتان پیش آمده باشد که اجاره ونتیلاتور خانگی به صرفه‌تر است یا خرید آن؟ به صورت کلی نمی‌توان به این سوال پاسخ واحدی داد زیرا که افراد باید متناسب با نیاز و شرایط خود اقدام به خرید یا اجاره این دستگاه‌ها کنند.

 

اگر بیمار شما طبق دستور پزشک مدت زمان کوتاهی نیاز به استفاده از ونتیلاتور خانگی دارد، بدون شک اجاره این دستگاه به نسبت خرید آن، از نظر اقتصادی به صرفه‌تر است. برخی بیماران برای تنفس دائما باید از دستگاه‌های کمک کننده تنفسی استفاده کنند و در صورت نبود این دستگاه‌ها ممکن است با مشکلات جدی روبه‌رو شوند، در چنین شرایط خرید ونتیلاتور از مجموعه ارک طب بیشتر توصیه می‌شود.

افرادی که بودجه کمی برای خرید ونتیلاتور دارند، اجاره این دستگاه گزینه مناسبی برای آن‌ها محسوب می‌شود.

دستگاه ونتیلاتور برای چه کسانی تجویز می شود؟

بیماران از دستگاه ونتیلاتور تنها باید به تجویز پزشک استفاده کنند اما به صورت کلی استفاده از این دستگاه در گروه‌های زیر به وفور دیده می‌شود:

 1. بیماران نارسایی تنفسی: زمانی که مجاری تنفسی ریه تنگ می‌شود، نارسایی تنفسی رخ می‌دهد. با کمک ونتیلاتور می‌توان به بهبود این بیماری کمک کرد.
 2. انواع بیماری‌های عضلانی: بیمارانی که دچار ضعف عضلانی هستند معمولا در تنفس نیز با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شوند.
 3. بیمارانی که دچار آسیب‌های ریوی شدند، معمولا از دستگاه‌های کمک کننده تنفس به خصوص ونتیلاتور استفاده می‌کنند.
 4. بیمارانی که دچار آسیب مغزی می‌شوند، قادر به انجام تنفس طبیعی نیستند و برای داشتن تنفس راحت نیاز به دستگاه‌های کمک کننده تنفسی از جمله ونتیلاتور دارند.

تفاوت دستگاه بای پپ و دستگاه ونتیلاتور

از آنجایی که دستگاه‌های کمک کننده تنفسی یا همان دستگاه‌های تنفس مصنوعی زیادی روی کار آمده است، ممکن است برخی از کاربران این دستگاه‌ها را با یکدیگر اشتباه بگیرند. به طور مثال عده‌ای گمان می‌کنند دستگاه بای پپ و دستگاه ونتیلاتور یکی هستند و تفاوتی با یکدیگر ندارند، در صورتی که این دو دستگاه در کنار شباهت‌های زیادی که باهم دارند دارای تفاوت نیز می‌باشند.

یکی از عمده‌ترین تفاوت‌های این دو دستگاه این است که ونتیلاتورها بیشتر در بخش‌های مراقبت ویژه مورد استفاده قرار می‌گیرد و بای پپ‌ها دستگاه‌‎هایی هستند که بیشتر در خانه‌ها استفاده می‌شوند.

به صورت کلی بای پپ‌ها دارای دو فشار هستند که یک فشار بالا برای تنفس و یک فشار پایین برای تهویه در نظر گرفته می‌شود.

دستگاه‌های ونتیلاتور نیز می‌توانند زمان تنفس و حجم تنفس را اندازه بگیرند و در زمان نیاز اکسیژن را وارد ریه بیمار کنند.

نکات مهم در اجاره ونتیلاتور

 • دستگاه را در محیط تمیز و به دور از هر گونه آلودگی و گردوغبار نگه داری کنید.
 • بهتر است دستگاه تنفسی را در مکانی قرار دهید که تهویه هوا به خوبی امکان پذیر باشد.
 • قبل از به کار انداختن دستگاه از تمیزی دستان خود اطمینان پیدا کنید.
 • فیلتر دستگاه را به موقع بشورید و یا در صورت نیاز تعویض کنید.
 • برای شستن دستگاه تنها از دستمال و مواد شوینده مناسب استفاده کنید.
 • در صورت رخداد هر گونه مشکل با پشتیبانان تماس بگیرید.
 • دقت داشته باشید که چکونگی تنظیمات دستگاه تنها باید توسط پزشک انتخاب شود بنابراین از تغییر آن به طور جدی خودداری کنید.
 • از باز کردن بخش‌های داخلی دستگاه خودداری کنید.

قیمت اجاره دستگاه ونتیلاتور

بعد از بحث کیفیت و نوع دستگاه‌ها، موضوع قیمت یکی از مهم‌ترین فاکتورها در هنگام اجاره دستگاه‌های پزشکی محسوب می‌شود. قیمت اجاره دستگاه ونتیلاتور با توجه به مدت زمان اجاره و نوع دستگاه‌ها متفاوت است. پیشنهاد می‌شود برای اطلاع بیشتر از قیمت و مدت زمان اجاره به سایت فروشگاهی مجموعه مراجعه کنید و یا با کارشناسان پشتیبانی مجموعه تماس بگیرید.

 

اجاره ونتیلاتور در تهران

اجاره ونتیلاتور در تهران و شهرستان‌های دیگر در مجموعه ارک طب امکان پذیر است. با کمک این دستگاه‌ها می‌توانید تنفسی راحت را به بیماران خود هدیه دهید. هزینه اجاره کرایه ونتیلاتور در تهران و شهرهای دیگر با توجه به نوع دستگاه و مدت زمان اجاره تعیین می‌شود.

اجاره ونتیلاتور با ارک طب

مجموعه ارک طب یکی از معتبرترین مجموعه‌ها در زمینه فروش و اجاره انواع تجهیزات پزشکی است. این مجموعه شرایطی را محیا کرده است که افراد می‌توانند بهترین دستگاه‌های کمک کننده تنفسی را با قیمتی مناسب اجاره کنند.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، با تیم پشتیبانی مجموعه تماس بگیرید. تیم پشتیبانی شما را به نحو احسن راهنمایی خواهد کرد.