مطالب آموزشی

تفاوت اکسیژن ساز و ونتیلاتور چیست ؟

تجهیزات پزشکی ارک طب

آیا یک دستگاه اکسیژن می تواند جایگزین ونتیلاتور در طول شیوع کووید-۱۹ شود؟

 

گسترش COVID-19 در جامعه بین المللی بار دیگر دستگاه های تنفس مصنوعی را به یک نقطه داغ تبدیل کرده است. با افزایش تعداد افراد آلوده، ونتیلاتورها در کشورهای مختلف با تقاضای بسیار بالایی مواجه هستند و شرکت‌های بزرگ استراتژی‌های خود را به تولید دستگاه تنفس مصنوعی تغییر داده‌اند، اما سخت است و آنها با مشکل مواجه هستند. دلیل این امر این است که اگرچه هواکش ها ماشین های کوچکی هستند، اما قطعات آنها باید از سراسر جهان سفارش داده شوند و تحقیق و توسعه مستقل بسیار دشوار است.

 

 

 

برخی از مردم ممکن است بپرسند، چون هر دو برای تنفس هستند، آیا دستگاه اکسیژن می تواند جایگزین ونتیلاتور شود؟ امروز Lepu Medical تفاوت بین ونتیلاتور و متمرکز کننده اکسیژن را با شما در میان می گذارد. امیدواریم که بتوانید از طریق این مقاله در مورد کاهش صدای غلیظ کننده اکسیژن و دانش پزشکی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

 

 

طبقه بندی مولدهای اکسیژن

انواع مختلفی از اکسیژن سازهای پزشکی وجود دارد ، و سه مورد زیر معمولا دیده می شود: دستگاههای الکترونیکی اکسیژن، دستگاههای اکسیژن شیمیایی، و دستگاههای اکسیژن غربال مولکولی.

 

 

 

دستگاه اکسیژن ساز الکترونیکی

دستگاه الکترونیکی اکسیژن از فرآیند اکسید شدن و کاهش اکسیژن هوا و محلول برای رسوب دادن اکسیژن استفاده می کند. این نوع محصول نیاز به مقررات بسیار سختگیرانه حمل و استفاده دارد. کج یا معکوس مجاز نیست، در غیر این صورت عواقب جدی برای گیرندگان اکسیژن ایجاد می کند، بنابراین برای مصارف خانگی مناسب نیست.

 

 

 

مولد اکسیژن شیمیایی

مولد اکسیژن شیمیایی از یک فرمول دارویی داخلی برای تولید اکسیژن استفاده می کند، اما کار با آن آسان نیست و هزینه استفاده از آن بالا است، بنابراین اولین انتخاب برای مصارف گسترده نیست.

 

 

 

دستگاه اکسیژن غربال مولکولی

یک دستگاه اکسیژن غربال مولکولی از فناوری جداسازی گاز پیشرفته (روش PSA) استفاده می کند. اکسیژن تولید شده توسط این روش نسبتا خالص و بسیار پایدار است. این محبوب ترین فناوری تولید کننده اکسیژن خانگی در بازار فعلی دستگاه اکسیژن است. اکسیژن ساز غربال مولکولی تنها اکسیژن ساز با استانداردهای بین المللی و ملی است.

 

 

 

آیا یک دستگاه اکسیژن می تواند جایگزین ونتیلاتور شود؟

کنسانتره اکسیژن در مقابل ونتیلاتور

از دستگاه اکسیژن ساز برای حل مشکل اشباع اکسیژن کم استفاده می شود، در حالی که دستگاه هواکش برای حل مشکل تنفس و تهویه است. به عنوان مثال، برای بیماران مبتلا به بیماری انسدادی مزمن ریه، اگر احتباس دی اکسید کربن وجود داشته باشد، ونتیلاتور باید دی اکسید کربن را تخلیه کند. در عین حال، اکسیژن ساخته شده از دستگاه اکسیژن برای دوباره پر کردن اشباع اکسیژن بدن مورد نیاز است.

 

 

 

در نتیجه، سناریوهای کاربردی و جهت های هر دو ونتیلاتور و مولد اکسیژن  متفاوت است، بنابراین جایگزینی یکدیگر یا از طریق اصلاح غیرممکن است.

 

تفاوت اکسیژن ساز و ونتیلاتور

اکسیژن سازهای قابل حمل :

اکسیژن ساز قابل حمل (POC)

دستگاه اکسیژن ساز برای کمک به رشد کسب و کار شما طراحی شده است و به شما امکان ارائه وزن سبک، ویژگی های جذاب و قابلیت اطمینان واقعی را که بیماران امروزی در یک POC می خواهند، می دهد.

 

 

برای خواسته های بیماران فعال امروزی ساخته شده است

در ، ما شهرت خود را برای طراحی و ایجاد برتری در همه محصولات خود به دست آورده ایم. اکنون، با، می‌توانید به بیماران خود انتخابی عالی برای اکسیژن سازهای قابل حمل سبک وزن ارائه دهید.

 

 

 

دوام برای کسب و کار شما مهم است

هنگامی که یک POC را با یک بیمار قرار می دهید، باید بدانید که این دستگاه قابلیت اطمینان و استحکام را دارد تا به کسب و کار شما کمک کند تا هزینه های مکرر تحویل اکسیژن و دردسرهای سیلندر را حذف کند. کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری؛ سهولت مدیریت موجودی؛ و تماس های بیمار را به حداقل برسانید.

 

 

طراحی به سادگی هوشمند

اکسیژن ساز به‌عنوان کوچک‌ترین و سبک‌ترین POC که تاکنون توسط Philips Respironics ساخته شده است، برای بیماران امروزی با ویژگی‌هایی مانند: طراحی جذاب و شیک ساخته شده است. باتری خارجی با قابلیت جدا کردن آسان؛ وزن سبک صفحه نمایش بصری، آسان برای خواندن. و یک کیف حمل محکم و راحت.

 

 

برنامه های کاربردی شامل

  • دستگاههای PSA می توانند گاز را برای تمام کاربردهای O2 پزشکی تامین کنند
  • مدل های ما از ۱.۸ تا ۴۳۳.۴۰ متر مکعب در ساعت متغیر است
  • به ویژه برای کاربردهای پزشکی طراحی شده است
  • طراحی مدولار که در صورت نیاز به تغییر ظرفیت، می تواند ارتقا یابد
  • همه مخازن تحت فشار سندبلاست شده و P265 با پوشش پودری در درجه C4 برای طول عمر بیشتر و کاهش تعمیر و نگهداری هستند.

 

وقتی در مورد قیمت هواکش یا هر محصول دیگری (مثلاً یک دستگاه اکسیژن ساز) صحبت می کنیم، بسیاری از مخاطبین ما به دنبال اعداد هستند. به عبارت دیگر، از آنجایی که مبالغ مشخصی برای خرید یک محصول صرف می شود، کاربری که در جستجوی قیمت دستگاه هواکش است، به دنبال یافتن حداقل و حداکثر هزینه ها و همچنین تخصیص بودجه برای این امر است. ; عملی که کاملا طبیعی است.

 

این در حالی است که به دلیل نوسانات ارزی زیاد و تاثیری که بر روند خرید، واردات و عرضه یک محصول می گذارد، فروشگاه های اینترنتی قادر به درج قیمت خاصی نیستند و یا ملزم به تغییر قیمت ها به صورت مستمر و هر چند روز یکبار هستند که باعث می شود چهره آنها مخدوش شود یا وقت بسیاری از منابع انسانی را تلف کند. به همین دلیل است که عموماً در وب سایت هایی که فروشگاه اینترنتی ندارند و در زمینه عرضه آنلاین کالا تخصص ندارند اطلاعاتی در مورد قیمت محصولات وجود ندارد.

 

 

کنسانتره اکسیژن برای اجاره

 

چرا یک دستگاه اکسیژن ساز اجاره می کنیم؟ تغلیظ کننده های اکسیژن، حمایت پزشکی حیاتی را برای بیماران اکسیژن درمانی فراهم می کند. تصمیم خرید متمرکز کننده برای بسیاری از بیماران اکسیژن تصمیمی دشوار است. Vitality Medical دستگاه های اکسیژن ساز خانگی و همچنین دستگاه های اکسیژن ساز قابل حمل را می فروشد و اجاره می کند. شما همچنین می توانید اجاره دهید. برای اجاره دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل، می توانید از  مدل های اکسیژن ساز قابل حمل  یا  دوز پالس انتخاب کنید  . متمرکز کننده های قابل حمل بر روی چرخ دستی یا مدل های حمل سبک نیز موجود است. این دستگاه های اکسیژن برای اجاره به صورت هفته به هفته در دسترس هستند. چندین دلیل خوب برای اجاره دستگاه اکسیژن ساز  به جای خرید وجود دارد  . در زیر سه دلیل اصلی برای در نظر گرفتن یک اجاره کنسانتره اکسیژن .

 

 

اجاره برای امتحان کردن

اجاره یک متمرکز کننده اکسیژن به بیمار امکان می دهد تا قبل از خرید یک متمرکز کننده خاص آن را امتحان کند. آزمایش یک متمرکز کننده اجاره ای تحت شرایط خاصی که در زمان مالکیت برای آن استفاده می شود به شما کمک می کند ارزش آن را برای خرید ارزیابی کنید. آن را در طول فعالیت هایی که از آنها لذت می برید تست کنید، آن را در حین استراحت تست کنید و البته در هنگام خواب تست کنید تا ببینید آیا با نیازهای شما سازگار است یا خیر. برای بسیاری، یک متمرکز کننده اکسیژن تصمیم خرید بلند مدت است. انتخاب غلیظ کننده اکسیژن مناسب برای خرید را می توان با اجاره یک دستگاه برای آزمایش قابلیت های آن برای رفع نیازهای خاص و سبک زندگی شما آسان تر کرد.

 

 

اجاره برای بازیابی کوتاه مدت

اجاره کنسانتره اکسیژن در صورتی منطقی است که شما فقط برای چند هفته به آن نیاز داشته باشید تا پس از جراحی یا جراحت بهبودی پیدا کنید. اگرچه تعداد زیادی شرکت های عرضه کننده پزشکی محلی وجود دارند که کنسانتره های اکسیژن اجاره ای را ارائه می دهند، بسیاری از بیماران اکسیژن متوجه می شوند که هزینه بالای اجاره بسیار زیاد است. پیدا کردن یک مرکز اجاره آنلاین ممکن است مقرون به صرفه تر باشد، به خصوص اگر شرکت بیمه درمانی شما هزینه های اجاره را پوشش ندهد.

 

 

اجاره برای سفر

بسیاری از بیماران اکسیژن در حال حاضر یک دستگاه اکسیژن ساز خانگی دارند و فقط برای سفر به یک دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل نیاز دارند. اجاره یک متمرکز کننده قابل حمل برای یک سفر تعطیلات یا سفر کاری ممکن است برای برخی که تنها چند هفته در سال از متمرکز کننده استفاده می کنند مقرون به صرفه تر باشد. Vitality Medical در حال حاضر هر دو دستگاه اکسیژن جریان مداوم و پالس دوز را اجاره می کند.

 

 

کنسانتره های اکسیژن قابل حمل مورد تایید FAA

وزارت حمل و نقل تصریح می کند که “شرکت های هوایی که خدمات مسافری را انجام می دهند باید به افراد دارای معلولیت اجازه دهند تا از یک متمرکز کننده اکسیژن قابل حمل (POC) مورد تایید FAA در همه پروازها (در هواپیماهایی که در اصل برای داشتن حداکثر ظرفیت مسافر بیش از ۱۹ صندلی طراحی شده اند” استفاده کند . (بخش ۳۸۲.۱۳۳، ” عدم تبعیض بر اساس معلولیت در سفر هوایی”، از ۱۳ مه ۲۰۰۹. به طور کلی، خطوط هوایی باید بیماران اکسیژن درمانی را در زمانی که بیماران تجهیزات اکسیژن مناسب برای سفر داشته باشند، در خود جای دهند. علاوه بر این، FAA می خواهد که شما ۱۵۰٪ عمر باتری را در طول پرواز خود داشته باشید. A6  یک ساعت پرواز حداقل به ۹ ساعت عمر باتری نیاز دارد. برای بسیاری از متمرکز کننده ها، این امر مستلزم همراه داشتن باتری های مکمل برای سفر است. FAA21  دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل را برای سفر با خطوط هوایی تأیید کرده است. Vitality Medical در حال حاضر همه این متمرکز کننده ها را به جز یکی می فروشد. هفت دستگاه اکسیژن ساز در لیست تایید شده را می توان از Vitality Medical اجاره کرد. لیست ۷ POC تایید شده که می توانید اجاره کنید به همراه پیوندهایی به نتایج آزمایش دولتی در زیر ارائه شده است.

 

 

ویژگی های مرکز تعمیرات دستگاه اکسیژن توسط شرکت ما

استفاده از متخصصانی که گواهی های لازم را برای تعمیر این نوع دستگاه ها اخذ کرده اند.

ارائه خدمات به صورت شبانه روزی

استفاده از نیروهای مجرب

قابلیت تعمیر اکسیژن ساز با هر برندی

قابلیت تعمیر انواع دستگاه اکسیژن ساز خانگی

تضمین کیفیت خدمات ارائه شده

دارای تیمی متخصص و آموزش دیده در مرکز آموزش تعمیرات دستگاه اکسیژن

 

برخی از دستگاههای اکسیژن ارائه شده توسط شرکت ما:

دستگاههای اکسیژن زنیتد

دستگاه های longfian

برند نایدک (نایدک)

نام تجاری air sep

برند اینوژن

تعمیرات برند yuwell

تعمیر دستگاه اکسیژن Yuyue

مولدهای اکسیژن تنفسی

دستگاه اکسیژن ساز سوشیا

تعمیرات دستگاههای اکسیژن گرین لایف

 

 

 

 

 

 

VPSA اکسیژن مدل « ™ EcoGen » Adsorptech یک محصول از پیش مهندسی شده است که هزینه را به حداقل می رساند و قابلیت اطمینان تامین اکسیژن را به حداکثر می رساند.  ™ EcoGen قادر است در هر خلوص اکسیژن از ۸۵٪ تا ۹۵٪ اکسیژن خالص کار کند و دارای دو فشار تحویل استاندارد – ۱۵ psig و ۴۳ psig (1 و ۳ barg) است. طرح های سفارشی برای فشارهای بالاتر در دسترس هستند. رتبه بندی اسمی محصول ™ EcoGen در خلوص ۹۰٪ اکسیژن عبارت است از:

۴ تا ۱۳ tpd (65 تا ۲۲۵ scfm)

۱۰۰ تا ۳۵۰ نیوتن متر مکعب در ساعت (۱۵۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم در ساعت یا ۱۸۰۰ تا ۶۳۰۰ لیتر در دقیقه)

 

نصب چندین واحد به همان اندازه اقتصادی و مزایای برتر را به همراه دارد که یک واحد به علاوه عنصری از قابلیت اطمینان افزونگی را اضافه می کند.

 

” ™ EcoGen” مقرون به صرفه ترین منبع اکسیژن با قابلیت اطمینان بالا در جهان در محدوده خود است:

 

– کمترین مصرف انرژی نسبت به سایر منابع اکسیژن ضریب توان Unity باعث صرفه جویی بیشتر در قبض آب و برق می شود.

– گسترده ترین قابلیت خاموش کردن برق نسبت به سایر منابع اکسیژن در محل – تا ۳۰٪ قابلیت اطمینان منحصر به فرد با قابلیت نیمه کاره در هنگام نگهداری تجهیزات جلویی

– قابلیت منحصر به فرد برای تولید ۵۰ درصد از ظرفیت طراحی حتی در هنگام نگهداری از تجهیزات جلویی و در نتیجه افزایش قابلیت اطمینان عرضه و کاهش نیاز به اکسیژن مایع

– جامع ترین محدوده ” Adsorptec” و کمترین هزینه “افزودنی” برای تامین کامل اکسیژن

– بدون نیاز به فشرده سازی هوا، تبرید، خشک کردن، حذف روغن، برق، کنترل یا تجهیزات فشرده سازی. هیچ ساختمانی از شما لازم نیست

– آسان ترین و کم خطرترین نصب یا جابجایی میدان نسبت به سایر محصولات اکسیژن در محل. اتصال برق واحد (۳۸۰-۵۷۵ ولت، ۳ ph، ۵۰ یا ۶۰ هرتز) بدون نیاز به برق یا کنترل های متصل به یکدیگر

– کوچکترین ردپای از هر فناوری اکسیژن در محل

– هزینه های عملیاتی پایین طولانی ترین عمر غربال مولکولی – بدون روغن در این فرآیند استفاده نمی شود. بدون نیاز به آب بندی یا خنک کننده آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *